Stāstnieces darbi sētā, ap sētu un tālu no sētas. Valoda un tradīcijas. Stāstnieces padomi, nodarbības un pasākumi. Jaukā laikā notiek ārā, bet nejaukā laikā dižistabā zem jumta.

Tradīciju stunda

100,- par 4 nodarbībām pēc izvēles

Izglītojoša nodarbība pirmsskolas un sākumskolas skolēniem par tautas tradīcijām - nemateriālo kultūrmantojumu.

- Vargana stāsts. Izstāde - ritma rīki (no Austrālijas līdz Kanādai). Senās spēles, rotaļas un rotaļdejas ar radošu saspēli izmantojot tautas mūzikas ritma rīkus. Starplaikos īsi stāsti un pasaka par ritma instrumentiem.

- Pūra lādes stāsts. Senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķi, rokassprādzes, saktas, gredzeni, piekariņi, celaines) un 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzeni, jostas, piekariņi, mauči, vainagi) Tautiskie raksti jostās un cimdos. Apskatīsim pūra lādes bagātības. 


Stāstniece skolā

100,- par 4 nodarbībām pēc izvēles

 

Glītrakstīšana sākumskolai. Laba rakstāmrīka izvēle. Stājas un attieksmes veidošana. Pirkstu vingrinājumi. Glītrakstīšanas un glītas dzīves likumi. Greznu burtu rakstīšana. Stāsts par burvju kronīti.

Latviešu valoda pamatskolai par dialektiem un apvidvārdiem. Valodu daudzveidība un valodu paveidi. Dialekti un izloksnes. Apvidvārdi. Tāmnieku dialekta demonstrējums. Latviski soli pa solim.

Latviešu valoda vidusskolai par valodas kultūru. Valodu daudzveidība. Valodu bagātība un piesārņojums. Teksts un zemteksts. Salīdzinājumi un teicieni. Runas māksla un čats.

Vārda spēks. Seminārs skolotājiem un vecākiem. Iedvesmas un pašiedvesmas vārdi, ceļavārdi, pateicības un audzināšanas vārdi. Aizsardzības vārdi.

Karjeras izaugsme. Kā būt nodarbināmam. Kā radīt pašam savu darbu? Pašnodarbinātas personas darbs. Stāstnieces darbam nepieciešamās prasmes, izglītība, loģistika, valoda. Finanšu apsaimniekošana. Risks un konkurence darba tirgū. Sadarbības iespējas. Darba demonstrējums. Darba mēģinājums grupās. Pašnodarbinātas personas karjeras iespējas Latvijā un pasaulē.


Izbraukuma seminārs

100,-

 

Vārda spēks - seminārs interesentu grupām. (Spēka vārdi un spēka dziesmas. Teksts un zemteksts. Tautasdziesmas. Līdzības un sakāmvārdi. Pateicības, aizsardzības un spēka vārdi. Vārdošana. Sadziedāšanās. Rits, ritms, rituāls un ritmošana. 


Tradīcijas svētkos

150,-

 

Meteņi. Lielā diena. Ūsiņi. Jāņi. Jēkabi. Miķeļi. Mārtiņi. Budēļi.

Svētku diena sētā, mājā vai dabā. Uguns rituāls un daudzinājums.  Padomi vedējiem. Līdzināšana. Mičošana. Dzimtas saiets. Gadadiena. Senās spēles un rotaļas. Danči. Ventiņu valoda.


Zaptēšana

ieejas biļete

 

Folkmūzikas svētki. Muzikāla saspēle un jaunrade. Ritmošana. Vakarēšana kopā ar mūziķiem un dziesminiekiem. Uguns rituāls. Dalība tikai ar mūzikas instrumentiem.

Ziemas zapte 15.februārī Sutros. Pavasara zapte 13.aprīlī Ķeipenē. Vasaras zapte 29.jūnijā. Rudens zapte 20.oktobrī Vīnkalnos.