Zāļu sievas darbi pļavā, ap pļavu un tālu no pļavas. Ārstniecības augi un receptes. Zāļu sievas padomi, nodarbības un pasākumi – radošas nodarbības, mācību semināri, nometnes. Jaukā laikā notiek ārā, bet nejaukā laikā dižistabā zem jumta.

Pirtnieces darbi pirtī, ap pirti un tālu no pirts. Pirts un tradīcijas. Pirtnieka padomi, pakalpojumi, meistarklases un izbraukuma pasākumi – radošas nodarbības, mācību semināri, praktiskā pēršana.

Dāvanu karte PIRTSDIENA Ziednīcā 100,- (vienam pirtsmīlim, vienam pārim vai 4 draugiem) brīvie datumi pārredzami www.reitere.lv/kalendars


Zāļu sievas dāvana

Dāvanu karte.


Zāļu sieva skolā

katram 1,-

 

Augu mācība. Indīgie augi. Aizsargājamie augi. Ēdamie savvaļas garšaugi. Tējas augi. Pirts augi. Augu izstāde. Spēle par augiem "Augu alfabēts".Augi mājas aptieciņā. 


Meistarklase par augiem

katram 35,-

 

Ziedu diena - radoša nodarbība sētā. Zāļu sievas padomi pļavā, neravētā dobē, sētā. Augu mācība. Ziedu kroņi. Ziedu slotas.  Ziedu pindes. Ziedu vannas. Ziedu gultas. Ziedu maskas. Smaržkociņi. Rituāls un ziedi.

Zāļu diena - radoša nodarbība ārā. Zāļu sievas padomi pļavā, mežmalā, ūdensmalā. Augu mācība. Savvaļas aptieka. Zāle un zāles. Augi mājražošanā. Zāļu tējas. Zāļu paklāji. Smaržkociņi. Krāsvielas no augiem.

Recepšu diena - radoša nodarbība iekšā. Zāļu sievas padomi pie pavarda. Svaigēšana, biezsulas, kokteiļi, salāti, gardmaizītes. Tējas, novārījumi, izvilkumi eļļā un degvīnā, sīrupi un zaptes ar savvaļas augiem, vaska ziedes, skrubji, garšaugu pulveri.

Pirts diena - radoša nodarbība pirtī. Zāļu sievas padomi par dziedniecību pirtī. Ritmošana ar slotām pirtī, pērienu paveidi. Zāļu pindes. Ziedu vannas. Zāļu gultas. Ziedu maskas. Medus un dzintara masāža. Laistīšana ar zāļu ūdeni. Vārdošana un dziedāšana pirtī.


Izbraukuma seminārs

grupai 100,-

 

Izbraukuma nodarbība ZĀĻU SIEVAS PADOMI par ārstniecības augiem ar degustāciju un augu mācību. Norises vieta vasarā pie zāļu nastas un pļavā, ziemā pie kartītēm un paraudziņiem ap galdu. Laiks 3 stundas.

Ziedu vainagi: Vainagu pīšanas paveidi. Vainagu darināšanas un valkāšanas tradīcijas senāk un mūsdienās. Vainagu dancināšanas rotaļas. Zieds, ziedojums un vainagi. Tradīcijas un rituāli.

Zaļās receptes: svaigēšana, sulas un biezsulas, kokteiļi, salāti, gardmaizītes, garšaugu pulveri. Miesmetis un receptes.

Savvaļas aptieka: tējas, novārījumi, izvilkumi eļļā un degvīnā, sīrupi, vaska ziedes, skrubji, kompreses, maskas. Sejas un roku masāžas vingrinājumi.

Dziedniecība un pirts: Slotu siešanas, uzglabāšanas un pielietošanas daudzveidība. Ritmošana ar slotām pirtī, pērienu paveidi. Zāļu pindes. Ziedu vannas. Zāļu gultas. Ziedu maskas. Medus un dzintara masāža. Laistīšana ar zāļu ūdeni.


Nometne mācekļiem

100,- 

 

3 Saules dienas kopā ar zāļu sievu. 30.maijs - 1.jūnijs nometne Kandavā (Aiva 26113310), 3.-5.jūnijs nometne Vīnkalnos Kauguru pagastā, (Zanda 29491187), 11.-13.jūnijs nometne Jaunpilī (Amatu māja Velga 28301408), 25.-27.jūnijs nometne Kazdangā (Māra 29823944), 1.-3.jūlijs un 4.-6.jūlijs nometne Sutros (Gita 29425194), 19.-21.augusts nometne Pūrē (Kliblapsas. Inta 29152085), 22.-24.augusts nometne Kaltenē (Viesu nams Raudiņi Ruta 26345921), 26.-28.augusts nometne Krāslavas pusē (Kurmīšos)

Rasas rosme saullēktā. Svaigēšana brokastīs: kokteiļi, salāti ar ziediem, zaļais biezpiens. Savvaļas aptieka pie pavarda: ziedu sīrupi, ziedu izvilkumi eļļā un degvīnā, ziedu skrubji, ziedu ziedes ar vasku, ziedi garšaugu pulverī. Veģetārās pusdienas. Augu mācība un augu vākšana dabā. Radoša darbnīca: Ziedu vainagi, ziedu paklāji, ziedu slotas. Veģetārās vakariņas. Vakara pasākums: ziedu pirts. Uguns rituāls saulrietā. Ziedu gultas. Pasakas par ziediem.

Dalības maksa: kopā ar atlaidi 100,- ; Par katru pakalpojumu atsevišķi: par nodarbībām 15,- EUR dienā, par veģetāru ēdināšanu 10,- EUR dienā un par nakšņošanu 15,- EUR naktī.


Izbraukuma pirtsdiena

100,-

Izbraukuma pirtsdiena pārim vai ģimenei viņu izvēlētā pirtiņā. 

Izbraukuma pirtsdiena mācekļiem. Zāļu sievas padomi un dziedniecība pirtī mācību grupai.


Pirtsdiena Ziedlejās

100,-

Pirtsdiena pie zāļu sievas Gaujas senlejā. Ziedu kūre pirtī 2 dalībniekiem: sildīšana ziedu smaržās, karsēšana ar sutu, skrubēšana ar augu skrubi, muguras mazgāšana ar zāļu ūdeni, laistīšana, iepēršana ar slotām, ritmošana un vārdošana ar tautasdziesmām, rūdīšana ar aukstu ūdeni, atpūta ar zvanu skaņām, iemasēšana ar ziedu medu vai dzintaru, laistīšana ar zāļu ūdeni uc lutināšana. Noslēgumā atpūta pie zāļu tējas.


Pirtīža

1,-

Jaundzimušam bērnam pirmā pirtsdiena, tradīcijas un rituāli. Nedēļnieces lutināšana pirtī. Atlīdzība par darbu - adīti balti pirkstaini cimdi vai garas baltas zeķes