Stāstnieces darbi sētā, ap sētu un tālu no sētas. Valoda un tradīcijas. Stāstnieces padomi, nodarbības un pasākumi. Jaukā laikā notiek ārā, bet nejaukā laikā dižistabā zem jumta.

Tradīciju stunda

3 EUR (Skolas soma)

Izglītojošas nodarbība pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas skolēniem par tautas tradīcijām - nemateriālo kultūrmantojumu.

- Vargana stāsts. Ritms un ritma rīki. Vargans - rituālu instruments. Vargana spēles demonstrējums. Vargana atsperes deja. Radoša saspēle izmantojot tautas mūzikas ritma rīkus. Latvju danču ritms. Starplaikos īsi stāsti par ritma instrumentiem.

- Pūra lādes stāsts. Apskatīsim pūra lādes bagātības: senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķi, rokassprādzes, saktas, gredzeni, piekariņi, celaines) un etnogrāfiskās rotas 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzeni, jostas, piekariņi, mauči, vainagi). Tautiskie raksti jostās un rotās. Spēle “Baltu ciltis”. Stāstnieces pieredze ar senajām rotām filmēšanās laukumā.


Stāstniece skolā

2 EUR (Skolas soma)

 

sākumskolai - Glītrakstīšana. Laba rakstāmrīka izvēle. Stājas un attieksmes veidošana. Pirkstu vingrinājumi. Glītrakstīšanas un glītas dzīves likumi. Greznu burtu rakstīšana. Stāsts par burvju kronīti.

pamatskolai - Dialekti un apvidvārdi. Valodu daudzveidība un valodu paveidi. Dialekti un izloksnes. Apvidvārdi. Tāmnieku dialekta demonstrējums. Latviski soli pa solim.

vidusskolai - Valodas kultūra. Saziņas daudzveidība. Valodu bagātība un piesārņojums. Teksts un zemteksts. Salīdzinājumi un teicieni. Runas māksla un čats. Stāstnieces darbs un valoda.

Vārda spēks. Seminārs skolotājiem un vecākiem. Iedvesmas un pašiedvesmas vārdi, ceļavārdi, pateicības un audzināšanas vārdi. Aizsardzības vārdi.

Karjeras izaugsme. Kā būt nodarbināmam. Kā radīt pašam savu darbu? Pašnodarbinātas personas darbs. Stāstnieces darbam nepieciešamās prasmes, izglītība, loģistika, valoda. Finanšu apsaimniekošana. Risks un konkurence darba tirgū. Sadarbības iespējas. Darba demonstrējums. Darba mēģinājums grupās. Pašnodarbinātas personas karjeras iespējas Latvijā un pasaulē.


Izbraukuma seminārs

150,-

 

Vārda spēks - seminārs interesentu grupām. (Spēka vārdi un spēka dziesmas. Teksts un zemteksts. Tautasdziesmas. Līdzības un sakāmvārdi. Pateicības, aizsardzības un spēka vārdi. Vārdošana. Sadziedāšanās. Rits, ritms, rituāls un ritmošana. 


Tradīcijas svētkos

250,-

 

Meteņi. Lielā diena. Ūsiņi. Jāņi. Jēkabi. Miķeļi. Mārtiņi. Budēļi.

Svētku diena sētā, mājā vai dabā. Uguns rituāls un daudzinājums.  Padomi vedējiem. Līdzināšana. Mičošana. Dzimtas saiets. Gadadiena. Senās spēles un rotaļas. Danči. Ventiņu valoda.


Zaptēšana

ielūgums

 

Folkmūzikas svētki. Muzikāla saspēle un jaunrade. Ritmošana. Vakarēšana kopā ar mūziķiem un dziesminiekiem. Uguns rituāls. Dalība tikai ar mūzikas instrumentiem.

Pavasara zapte 20.aprīlī Ķeipenē. Atvasaras zapte 14.septembrī Ķeipenē. Rudens zapte 19.oktobrī Vīnkalnos. Ziemas zapte 20.decembrī vai 25.janvārī Vīnkalnos.